מי אנחנו:

המרכז הישראלי לגמילת ילדים ממסכים, הוקם על ידי עדי פנחס, און ריפמן ורותם סלע.

 

עשור לאחר פריצת הסמארטפון לחיינו, יש צורך בשינוי כיוון ביחס של הורים וילדים למסכים. המרכז, המעניק תוכנית ליווי לצום המסכים, שהמציאה ד"ר ויקטוריה דאנקלי, מבקש ליצור שינוי בר קימא ביחס של המשפחה הישראלית למסכים אקטיביים, בכדי להבטיח כי ילידינו יוכלו לחזור וליהנות מילדות מאושרת, חברותית ובריאה, לצד שימוש מידתי בטכנולוגיה.

הכירו את הצוות:

און ריפמן

מפתח קורס ומנהל הדרכה

עוסק בחינוך הבלתי פורמלי, מאחוריו הקמת בית ספר,  מרכז חינוכי, ריכוז העסקה של עשרות מורים, פיתוח עשרות מערכי שיעורים וקורסים, חוברות הדרכה, וליווי מנהלים חינוכיים. בעל תואר ראשון בחינוך מאוניברסיטת תל אביב. און הגיע לנושא המסכים, לאחר שבנו התמכר לפורטנייט והחל לסבול מסיוטים, התהליך הארוך שעברה המשפחה הבהיר לו כי יש צורך ביצירת מענה מסודר למשפחות.

עדי פנחס

מנהלת תחום הורות ומשפחה

מדריכת הורים בוגרת מכון אדלר, בילתה עם משפחתה שלוש מתוך חמש השנים האחרונות, בוושינגטון בירת ארה"ב. עם החזרה לישראל התחוור לה כמה אינטנסיבי ובעייתי השימוש של ילדים ישראלים במסכים, על רקע הבדלים בתפיסת ההורות והעצמאות היחסית ממנה הם נהנים. על רקע ניסיון אלו פותחה תוכנית הליווי כך שתכלול גם כלי הדרכה הורית.

רותם סלע

רכז מחקר ותקשורת

מוציא לאור בסלע מאיר ועיתונאי בעברו, מרכז את נושא המחקר והתקשורת במרכז. לנושא המסכים הגיע מתוך התמודדות אישית עם התמכרות למסך הקטן.